עורך דין חדלות פירעון

עורך דין חדלות פירעון מומלץ

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם צוברים חובות כדי להשאיר את הראש מעל המים אך מתקשים להחזיר אותם כך שהם צריכים להתמודד מול עוד ועוד נושים, חלקם יכולים להפעיל לחץ כבד כדי לקבל חזרה את כספם. הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי, שהוא למעשה הליך פשיטת רגל בשינויים מסוימים, בא לאפשר לחייב להחזיר את הכספים שהוא מסוגל  להחזיר תוך שיקום כלכלי והזדמנות לפתיחת דף חדש. הליך זה הוא האופציה היחידה לחייבים עם חובות כבדים להשתקם ולהחזיר חובות ולכן יש לו ביקוש. עם זאת זהו הליך מורכב ולכן חשוב לפנות אל עורך דין חדלות פירעון שיהיה מעורב בתהליך לאורך כל שלביו.

מתי מומלץ לפנות אל עורך דין חדלות פירעון?

לכניסה להליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי ישנם תנאים בהם צריך החייב לעמוד כמו חוב שהוא מעל 50152 ₪, פעולה בתום לב, היותו אזרח ישראל עם עסקים המתנהלים כאן ועוד. אם כל התנאים מתקיימים יכול החייב להגיש בקשה לכניסה להליך. כבר כאן מומלץ לפעול בליווי עורך דין. הביקוש הרב והעמידה של רבים בתנאים הראשונים מביאים לכך שיש חשיבות רבה לאופן הגשת הבקשה. ניסוחה ע"י עורך דין חדלות פירעון בעל ניסיון תעלה את הסיכויים לכניסה להליך. מעבר לכך, חשוב שעורך הדין יהיה מעורב בשלבים הבאים כמו שלב הביניים בו מוטלות הגבלות על החייב. עורך הדין יכול לרכך ואפילו למנוע חלק מההגבלות. כך גם בשלב השיקום והתשלומים.

מהם השלבים בהליך חדלות פירעון?

השלב הראשון שכאמור כבר בו מומלץ שיהיה מעורב עורך דין חדלות פירעון הוא שלב הגשת הבקשה. השלב הבא לאחר אישור הכניסה להליך הוא ביטול הליכים שיש לחייב מול נושים עם יש וריכוז כל החובות יחד. מכאן לא יהיה לחייב קשר ישיר עם נושיו שברוב המקרים זו הקלה גדולה מבחינתו. בשלב זה תהיה בדיקה של נכסים אם יש, בדיקת חשבונות ועוד. כאמור בשלב הזה יכולות להיות מוטלות הגבלות שונות. השלב הבא הוא שלב השיקום. החייב מקבל צו תשלומים המציין את התשלום החודשי שעליו לשלם ומחולק בין כל הנושים. תקופת התשלומים והשיקום הכלכלי אורכת לרוב מספר שנים. אם החזיר ועמד בכל התנאים יקבל החייב צו הפטר המוחק את יתר החובות.

משרד עורכי דין PD מתמחה בכל הקשור להליכי הוצאה לפועל כולל חדלות פירעון ושיקום כלכלי ומלווה במקצועיות ורגישות רבה את לקוחותיו בתהליך. מוזמנים ליצור קשר.

עורך דין חדלות פירעון

עו"ד חדלות פירעון

הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי הוא הסיכוי היחיד עבור לא מעט חייבים לסגור את החובות שצברו ולפתוח דף חדש. במיוחד כאשר ישנם חובות לנושים שונים ישנו יתרון בתהליך כי הוא חוסך את הצורך לפעול מול כל נושה בנפרד ובכלל להתנהל מול הנושים באופן ישיר. התהליך כולל גם שיקום כלכלי ובסופו אמור החייב לצאת ללא חובות כלל, כאשר לרוב נעשה ויתור על חלק מחובותיו אם עמד בתנאים ובתשלומים אותם היה צריך לשלם לאורך תקופת השיקום הכלכלי. עו"ד חדלות פירעון מלווה את החייב לאורך כל הדרך כבר מרגע הגשת הבקשה.

מדוע חשוב ליווי של עו"ד חדלות פירעון לאורך כל התהליך?

חייבים רבים אשר רוצים להיכנס לתהליך רואים רק את סופו: מתן צו ההפטר. מחיקת חובות היא כמובן יתרון מסוים אך חשוב לקחת בחשבון את כל התהליך, את העובדה שייקח מספר שנים עד לקבלת צו ההפטר, על כך שהתהליך ארוך, מורכב ודורש מן החייב לעמוד בכל התנאים שיוצבו בפניו. ליווי של עו"ד חדלות פירעון כבר מהרגע הראשון חשוב קודם כל להסתכלות על כל האפשרויות ובחירה באפשרות הטובה ביותר. אם הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי הוא האפשרות הטובה ביותר, עורך הדין מלווה את החייב לכל אורך התהליך, החל משלב הביניים בו נעשות בדיקות לגבי נכסיו של החייב ומוטלות בו הגבלות שונות דרך השיקום הכלכלי עצמו ועד לקבלת צו ההפטר.

לבחור בעורך דין המומחה בתחום

ליווי של עו"ד חדלות פירעון חשוב כבר מהרגע הראשון שהוא הגשת בקשה לכניסה לתהליך. ניסוח הבקשה בצורה משכנעת תוך צירוף כל הנדרש מגדילה את הסיכויים לכך. לכן, חשוב לבחור עו"ד חדלות פירעון בעל ניסיון רב  ולעשות זאת מוקדם ככל האפשר. בחרו עורך דין שיש לו ניסיון רב בהליכי הוצאה לפועל כולל הליך חדלות פירעון שהוא מהמורכבים ביניהם. בחרו עורך דין שליווה בהצלחה חייבים בתהליך. וודאו שזהו תחום ההתמחות המרכזי שלו כך שהוא מעודכן בכל שינוי בחקיקה ומכיר תקדימים משפטיים בעניין. מעבר לכך חשוב שתרגישו בנוח עם עורך הדין כי הוא הולך ללוות אתכם תקופה לא קצרה ומשמעותית בחייכם.

משרד עורכי דין PD בניהול עו"ד דניאל לוין הררי ועו"ד פרי כץ פוזיילוב מתמחה בכל הנוגע להוצאה לפועל והסדר חובות, כולל בהליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי ומלווה חייבים בתהליך במקצועיות רבה. מוזמנים ליצור קשר.

עו"ד חדלות פירעון

עורך דין חדלות פרעון

חדלות פרעון ושיקום כלכלי הוא הליך שמחליף את הליך פשיטת רגל. מדובר למעשה על הליך דומה עם מספרם שינויים שרובם מופנים לטובת החייב. אם בעבר ההסתכלות על החייב היתה שיפוטית ומחמירה, היום (ליתר דיוק מ 2019 בה נעשו השינויים) ההסתכלות על החייב היא כעל אדם אשר נקלע למצב קשה והיה מעוניין לצאת ממנו ולפתוח דף חדש. לכן מדובר לא רק על הליך חדלות פרעון אלא על חדלות פרעון ושיקום כלכלי, כשהשיקום הוא חלק חשוב לא פחות מכך שהנושים יקבלו לפחות חלק מכספם חזרה. עורך דין חדלות פרעון מלווה את החייב לאורך כל התהליך שהוא לא פשוט ודורש מן החייב לעמוד בכל התנאים שיוצבו בפניו.

שלבי התהליך בהם מעורב עורך דין חדלות פרעון

לתהליך חדלות פרעון ושיקום כלכלי מספר שלבים עיקריים. ההליך יכול להתנהל מול ההוצאה לפועל או מול בית משפט השלום המקומי, תלוי בנסיבות העניין וגם בסכום הכולל של החובות. השלב הראשון הוא קבלה וכניסה לתהליך. עורך דין חדלות פרעון יוכל להגדיל את הסיכויים לכך אם הבקשה לכניסה לתהליך תנוסח על ידו. שלב זה הוא חשוב מאוד שכן יש ביקוש רב לכניסה להליך. עורך הדין יעמוד מאחורי החייב למשל אם הגבלות שהוטלו עליו כמו שלילת רישיון נהיגה או עיכוב יציאה מהארץ יכולים להיות עבורו בעייתיים במיוחד. במקרה כזה יעשה עורך הדין כל שניתן כדי להקל בהגבלות. עורך הדין יוודא שצו התשלומים שהוחלט לגביו אכן הוגן ושהחייב יוכל לעמוד בו לאורך זמן.

כניסה לחדלות פרעון ושיקום כלכלי- רק עם מומחה בתחום

כאמור, חדלות פרעון ושיקום כלכלי הוא הליך מורכב שיש לעמוד בו בקפידה בכל הדרישות והוא גם לוקח מספר שנים. לכן, חשוב שילווה את התהליך עורך דין חדלות פרעון בעל ניסיון רב בליווי חייבים בהליך זה. חשוב שענייני הוצאה לפועל והסדרת חובות הם תחום ההתמחות העיקרי בו הוא עוסק, כולל חדלות פרעון כמובן. ישנם עורכי דין העוסקים בענייני הוצאה לפועל אך לא בחדלות פרעון ויש לשים לכך לב. מעבר לפן המקצועי חשוב גם הפן האישי, שתרגישו נוח ותתנהלו בפתיחות עם עורך הדין שאמור ללוות אתכם לאורך כל הדרך.

משרד עורכי םדין PD מתמחה בכל הנוגע להוצאה לפועל והסדרת חובות, לרבות ליווי חייבים בחדלות פרעון ושיקום כלכלי במקצועיות ורגישות רבה. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים:

עוד בנושא

עורך דין חובות

עורך דין חובות

כניסה לחובות היא לצערנו מצב מוכר ומשותף לאנשים רבים ברחבי המדינה. גם אלה שראו את עצמם כשייכים למעמד הביניים מוצאים את עצמם בשנים האחרונות נכנסים

קרא עוד »